Koncert Wiosenny - 9 maja 2018 r.- relacja

2018-05-25

Z okazji Światowego Dnia Inwalidy w dniu 9 maja 2018 r. Polski Związek Emerytów, Rencistów
i Inwalidów, Zarząd Oddziału Rejonowego w Jeleniej Górze zaprosił swoich członków
i sympatyków na tradycyjny koncert wiosenny. Uczestników i zaproszonych gości powitał inicjator koncertu Pan Stanisław Dziedzic.
Uroczystość zaszczycili swą obecnością zastępcy Prezydenta Miasta Jeleniej Góry: Pan Jerzy Łużniak i Pan Piotr Paczóski, Przekazali oni zebranym seniorom najlepsze życzenia z okazji ich święta. Związek prowadzi działalność na terenie powiatu jeleniogórskiego i złotoryjskiego w formie kół terenowych, nie dziwi więc obecność przedstawicieli władz samorządowych z okolicznych miast i gmin: Ewy Pędziwiatr - Wiceprzewodniczącej Rady Miasta w Kowarach oraz Przewodniczącej Rady Gminy w Mysłakowicach Pani Janiny Radomskiej. Życzenia pomyślności i dobrego zdrowia -
w imieniu Pani Poseł na Sejm RP Zofii Czernow - przekazała Pani Aleksandra Wochal, Dyrektor Biura.
Po części oficjalnej przyszła pora na występ zespołu „Five up”, złożonego z muzyków Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, którzy wykonali kilka utworów instrumentalnych. Przy ich akompaniamencie zaśpiewali soliści na co dzień występujący w składzie renomowanego zespołu „Spiritual Singers Band”. Pięknymi głosami snuli muzyczną opowieść utrzymaną w konwencji bajkowej w stylu lat 20 i 30-tych ubiegłego wieku. Narratorka Pani Dominika Łukasiewicz łączyła poszczególne utwory w jedna całość.
Koncert odbył się przy wypełnionej do ostatniego miejsca sali. Tradycyjnie już nie zabrakło wspólnych śpiewów oraz bisów na życzenie publiczności.Zapraszamy do wspierania naszej działalności. Darowizny przyjmujemy na konto:
Bank Spółdzielczy w Kamiennej Górze
Nr 72 8395 0001 5000 0946 2000 0001

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów
Oddział Rejonowy w Jeleniej Górze
58-500 Jelenia Góra, ul. Prusa 8