Rajd autokarowo-pieszy - 21 maja 2018 r. - relacja

2018-05-25


W dniu 21 maja 2018 r. członkowie i sympatycy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Oddziału Rejonowego w Jeleniej Górze uczestniczyli w rajdzie autokarowo-pieszym. Trasa prowadziła z Pilchowic przez Siedlęcin, Perłę Zachodu i Wzgórze Krzywoustego do centrum Jeleniej Góry. W Pilchowicach obejrzeliśmy zaporę, a część grupy – także wnętrze elektrowni wodnej. Następnie zwiedziliśmy Wieżę Książęcą w Siedlęcinie, słynącą z unikatowych fresków o tematyce rycerskiej. Po spacerze na Perłę Zachodu przyszedł czas na poczęstunek dla pokrzepienia sił.
W dalszej części wycieczki obejrzeliśmy elektrownie wodne Bobrowice I i II oraz zabytkowy wiadukt kolejowy i znane źródełko, z którego wód korzysta wielu mieszkańców miasta. Finał nastąpił na Wzgórzu Krzywoustego przy wieży widokowej zwanej Grzybkiem.
Na całej trasie wycieczki przewodnik opowiadał o zwiedzanych obiektach i terenach oraz ciekawostkach przyrodniczych np. gnejsach i marmitach. Na zakończenie chętni mogli sprawdzić nowo nabyte wiadomości w trakcie konkursu, którego zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody. Przewodnik był wręcz zaskoczony wysokim poziomem wiedzy uczestników quizu.
Pogoda dopisała, humory również, a ponad 5 godzin ruchu na świeżym powietrzu z pewnością dobrze przysłuży się kondycji „rajdowiczów”.Zapraszamy do wspierania naszej działalności. Darowizny przyjmujemy na konto:
Bank Spółdzielczy w Kamiennej Górze
Nr 72 8395 0001 5000 0946 2000 0001

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów
Oddział Rejonowy w Jeleniej Górze
58-500 Jelenia Góra, ul. Prusa 8