Koncert Noworoczny - 3 stycznia 2019 r. - relacja

2019-01-09

W dniu 3 stycznia 2019 r. w wypełnionej po brzegi sali Jeleniogórskiego Centrum Kultury odbył się koncert noworoczny, zorganizowany przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Zarząd Oddziału Rejonowego w Jeleniej Górze.
Koncertu wysłuchało około 300 osób – członków i sympatyków Związku oraz zaproszonych gości.


Uroczystość zaszczycili swą obecnością:

  • Pani Poseł na Sejm RP Zofia Czernow;
  • Przewodniczący Rady Miejskiej Jeleniej Góry Pan Wojciech Chadży,
  • Zastępca Prezydenta Miasta Jeleniej Góry Pan Janusz Łyczko
  • oraz przedstawiciele instytucji samorządowych i organizacji współpracujących.

W pięknym koncercie z tzw. muzyką wiedeńską wystąpili soliści Joanna Szabla i Adam Woźniak oraz Orkiestra Kameralna Filharmonii Dolnośląskiej „Klassik Modern” obchodząca 15-lecie działalności estradowej. Artyści występujący od lat na wielu scenach w kraju i zagranicą zaprezentowali popularne i cieszące się ogromnym aplauzem utwory, takie jak: ,,Nad pięknym modrym Dunajem” J.Straussa, „Weiner Blut”, „Odgłosy Wiosny” J.Straussa, ,,Gdybym był bogaty” z musicalu „Skrzypek na dachu” J.Bocka, „Przetańczyć całą noc” z musicalu „My Fair Lady”, duet wszechczasów ,,Usta milczą dusza śpiewa” F.Lehara oraz polki z „TrikTrak” na czele. Kierownikiem artystycznym orkiestry i jej dyrygentem jest Roman Samostrokov, wybitny wiolonczelista, kompozytor i aranżer.
Koncert z werwą i humorem prowadzili Dominika Łukasiewicz oraz Stanisław Dziedzic – prezes Zarządu Oddziału, który złożył wszystkim uczestnikom, a za ich pośrednictwem wszystkim członkom i sympatykom Związku, życzenia wielu pięknych, radosnych i pełnych uśmiechu dni w 2019 roku.

Po koncercie uczestnicy złożyli sobie nawzajem życzenia noworoczne przy tradycyjnej lampce szampana.

Zapraszamy do wspierania naszej działalności. Darowizny przyjmujemy na konto:
Bank Spółdzielczy w Kamiennej Górze
Nr 72 8395 0001 5000 0946 2000 0001

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów
Oddział Rejonowy w Jeleniej Górze
58-500 Jelenia Góra, ul. Prusa 8