Obchody Światowego Dnia Inwalidy w Jeleniej Górze - relacja

2013-05-22

Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów uczcił w bieżącym roku ten dzień 16 maja. W murach Filharmonii Dolnośląskiej zebrali się członkowie Związku, innych organizacji pozarządowych oraz osoby niezrzeszone.

Gremium to swoją obecnością zaszczyciła Poseł Ziemi Jeleniogórskiej p. Zofia Czernow, Prezydent Miasta p. Marcin Zawiła, przedstawiciel Okręgowego Związku ERiI z Wałbrzycha p. Mieczysław Bąk, przedstawiciel Starosty Jeleniogórskiego p. Ryszard Grek oraz przedstawiciele poszczególnych stowarzyszeń.


Uroczystość otworzył Przewodniczący Związku p. Stanisław Dziedzic. Po powitaniu przedstawił w zarysie genezę ustanowienia Światowego Dnia Inwalidy i życzył wszystkim miłego spędzenia czasu. Wiele ciepłych, serdecznych słów pod adresem Związku i aktywności jego członków padło ze strony p. Poseł i p. Prezydenta, którzy zachęcali jednocześnie obecnych i ich rodziny do popierania wszystkich inicjatyw, które będą podejmowane na rzecz seniorów. Żywiołową owację zgotowano p. Lucynie, która w dziedzinie sportu startowała do tytułu „Lady DI” z III pozycji.


Koncert muzyki lekkiej i przyjemnej, doprawionej dużą dozą humoru prezentowanego przez duet kabaretowy, rozgrzewał wszystkich, o czym świadczyły gromkie brawa i salwy śmiechu. Po półtoragodzinnym relaksie część uczestników w dobrym nastroju i raźnym krokiem ruszyła do hotelu Mercury. Pięknie nakryte stoły i smaczna kolacja rozochociła wszystkich. Tańce w parach, kółeczku i indywidualne trwały - nie! nie do białego rana - ale, jak na szacownych obywateli tego miasta przystało, tylko do północy.

 

Tekst: Zofia Opacka

Foto: Jerzy Mandryk, Monika Chartmańmska

Zapraszamy do wspierania naszej działalności. Darowizny przyjmujemy na konto:
Bank Spółdzielczy w Kamiennej Górze
Nr 72 8395 0001 5000 0946 2000 0001

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów
Oddział Rejonowy w Jeleniej Górze
58-500 Jelenia Góra, ul. Prusa 8