Gwiaździsty Marsz z Zofią Czernow

2013-09-30

Biuro Poselskie pani Zofii Czernow 28 września 2013r. zorganizowało IV imprezę z cyklu „Aktywny Senior, Zdrowy Senior”.


Zbiórki uczestników z różnych organizacji pozarządowych oraz niezrzeszonych mieszkańców Jeleniej Góry i okolicznych miejscowości były w pięciu punktach:
Cieplicach – Park Norweski, Podgórzynie – parking przy „Biedronce”, Zachełmiu - Przystanek Zachełmie, Michałowicach - przystanek Michałowice Śnieżka
i Sobieszowie – MDK „Muflon”.
Celem marszu było spotkanie się wszystkich grup w Transgranicznym Centrum Turystyki Aktywnej pod Chojnikiem. Po kilku deszczowych dniach sobotni chłodny ranek przywitało słońce, które przez cały dzień towarzyszyło uczestnikom. Ci już na przystankach witali się serdeczne, rozpoznając się po plecakach i kijkach do nordic walking, a czasem odświeżając znajomości z poprzedniej wycieczki.


Pani Poseł Zofia Czernow szła z grupą z Michałowic, której trzon stanowiły osoby ze Związku Niewidomych. Dużą grupę stanowili członkowie Związku Emerytów
z przewodniczącym Stanisławem Dziedzicem, w której byli przedstawiciele ze Świerzawy i Szklarskiej Poręby.
Grupa spod „Muflonu” miała za zadanie zdobyć Chojnik. Słońce było coraz wyżej, robiło się coraz cieplej i coraz więcej kurtek zostało przewiązanych w pasie. Delikatny szum liści, pojedynczy trel, wyciszone rozmowy umilały czas marszu.
W miejscu widokowym krótki wypoczynek, a także podziwianie jesiennej panoramy ze stawami podgórzyńskimi oraz Karkonoszami zamykającymi horyzont.
Po wejściu na zewnętrzny dziedziniec, część uczestników odpoczywała, a część weszła na dziedziniec wewnętrzny i po wspięciu się na wieżę zamku podziwiała uroki Kotliny Jeleniogórskiej. Wspólne zdjęcie zakończyło pobyt w tym uroczym miejscu.
Na zmęczonych, ale zadowolonych spacerowiczów ściągających z różnych szlaków, wśród których byli przedstawiciele Urzędu Miasta z wiceprzewodniczącą Anną Ragiel, czekała kawa, herbata, kiełbasa z rożna, kromki chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem oraz pyszna grochówka. Pod fachowym okiem i przy ogromnym zaangażowaniu pani Aleksandry Wochal szybko i sprawnie rozdysponowano przygotowane specjały.
Grupę przybyłą z panią Poseł przywitano gromkimi brawami. Podziękowania były liczne i bardzo, bardzo serdeczne.
Nie zabrakło chóralnego śpiewu piosenek, których teksty przygotowała pani Danuta, opiekunka Klubu Seniora w zabobrzańskim Domu Kultury.
Jesteśmy aktywni - stwierdziła pani Teresa – ale tak zorganizowane przedsięwzięcie bardziej mobilizuje do wyjścia z domu, bo zdajemy sobie sprawę,
że spotkamy się z ludźmi, z którymi nie przebywamy na co dzień. Poza tym odwiedzamy miejsca, do których samemu trudno wracać. Czekamy z niecierpliwością na następną propozycję. Każda pora roku jest dobra na tak udane spacery.

Tekst: Zofia OpackaZapraszamy do wspierania naszej działalności. Darowizny przyjmujemy na konto:
Bank Spółdzielczy w Kamiennej Górze
Nr 72 8395 0001 5000 0946 2000 0001

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów
Oddział Rejonowy w Jeleniej Górze
58-500 Jelenia Góra, ul. Prusa 8