Majówka na Perle Zachodu

2013-05-27

Biuro Poselskie p. Zofii Czernow 25 maja zorganizowało II imprezę z cyklu „Aktywny Senior, Zdrowy Senior”. Do akcji tej przyłączyło się Jeleniogórskie Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych ( zrzeszające 10 organizacji współpracujących ) z przewodniczącą p. Ligią Jamez oraz Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów z przewodniczącym p. Stanisławem Dziedzicem.

Organizatorzy, przedstawiciele Zarządu zaproszonych organizacji, ich członkowie oraz pensjonariusze Domu Pogodnej Jesieni i Domu Dziennego Pobytu stawili się – z kijkami lub bez – punktualnie na wyznaczonych miejscach, bo dla nas każda pogoda jest dobra, gdyż mamy POGODĘ DUCHA.
Jedna z gryp wyruszyła spod jeleniogórskiego ratusza i z inicjatywy JFOON obserwowała warunki architektoniczne terenu pod kątem ich dostępności dla seniorów
i osób z różnymi dysfunkcjami. Uwagi, naniesione na specjalnie przygotowaną mapę, zostaną przedłożone w Urzędzie Miasta w celu poprawienia zauważonych na trasie mankamentów.
Wszyscy uczestnicy majówki spotkali się na błoniach. I tu czekała przemiła niespodzianka. Każdy został zaopatrzony w buteleczkę wody mineralnej i batonik.
Po powitaniu przez p. poseł w radosnym nastroju ruszyliśmy na turystyczny szlak.
Gwar rozmów i stukot kijków nie przeszkadzał w podziwianiu majowej zieleni, rozkoszowaniu się świeżym powietrzem, promieniami wychodzącego zza chmur słońca
i śpiewem ptaków. Wielu zaczerpnęło garść wody ze źródełka miłości, wszak na nią nigdy nie jest za późno i nigdy jej za wiele. Sprawnie i bez niespodzianek dotarliśmy do celu.
W gościńcu czekała aromatyczna kawa i herbata oraz gorący smaczny żurek. Komu apetyt dopisał, otrzymał repetę.
Jedna z członkiń Związku Emerytów Anna Stebelska, nie mogąc pokonać trasy na piechotę, dołączyła do nas na rowerze. Inna uczestniczka stwierdziła, że po raz pierwszy jest tutaj, w tak pięknym miejscu. Pani Hejbowicz Leokadia z Domu Dziennego Pobytu dzieliła się swoją radością, że po 13 latach mogła znowu być na „Perle Zachodu”, a jej koleżanka p. Helena podsumowała: „ważne, że tu jesteśmy”.
Radosne buzie, roześmiane oczy i serdeczne słowa zapewniały o gotowości uczestnictwa na przyszłość w podobnych przedsięwzięciach.
Seniorze! Bądź aktywny i pamiętaj, że starość to nie kwestia wieku….. Tylko wyboru!

Tekst: Zofia OpackaZapraszamy do wspierania naszej działalności. Darowizny przyjmujemy na konto:
Bank Spółdzielczy w Kamiennej Górze
Nr 72 8395 0001 5000 0946 2000 0001

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów
Oddział Rejonowy w Jeleniej Górze
58-500 Jelenia Góra, ul. Prusa 8