Co zwiedzamy?! Gdzie wypoczywamy?!

2014-11-11 12:00

W JCK 10 listopada 2014 r. odbyło się spotkanie Seniorów, na którym Przewodniczący Związku ERiI Stanisław Dziedzic podsumował wydarzenia i imprezy mijającego roku.

Przedstawił jednocześnie propozyje wczasów i wycieczek na 2015 rok.

Emerytów obecnością swoją zaszczycił Prezydent Miasta Jeleniej Góry Marcin Zawiła podkreślając aktywną działalność Zarządu i gremialne uczestnictwo członków Związku.

 

Imprezę uświetnił swym repertuarem zespół "Podgórzanie", w którym nie zabrakło pieśni patriotycznych związanych z obchodami Święta Niepodległości.

Wszyscy włączyli się do wspólnego śpiewania, a "Rotę" wykonali stojąc.

 

 

 

Tekst: Zofia Opacka

Foto: Monika Chartmańska

Aktywny Związek, usatysfakcjonowani Emeryci!

2014-11-04 03:12

Dwie osoby z Zarządu PZERiI, kandydują do Rady Miasta Jeleniej Góry.

 

Okręg nr 1, Lista nr 16, pozycja nr 3 - Zofia Opacka

Okręg nr 3, Lista nr 16, pozycja nr 2 - Stanisław Dziedzic

 

Głosuj na nas!

 

Komitet Wyborczy Wyborców Marcina Zawiły "Razem Zmieniamy Jelenią Górę", Lista nr 16

Aktywny Związek, usatysfakcjonowani Emeryci!!

2014-11-04 02:57

Dwie osoby z Zarządu PZERiI, kandydują do Rady Miasta Jeleniej Góry.

 

Okręg nr 1, Lista nr 16, pozycja nr 3 - Zofia Opacka

Okręg nr 3, Lista nr 16, pozycja nr 2 - Stanisław Dziedzic

 

Głosuj na nas!

 

Komitet Wyborczy Wyborców Marcina Zawiły "Razem Zmieniamy Jelenią Górę", Lista nr 16

Świętujemy w pełni i do woli...!

2014-10-19 04:41

Był raz bal na sto par ….. Nie, nie raz, ale któryś z kolei bal Seniorów w hotelu „Mercure”.

Z okazji Światowego Dnia Seniora Zarząd Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Przewodniczącym Stanisławem Dziedzicem zorganizował dla swoich członków

18 października 2014r. zabawę taneczną.

 

Imprezę swoją obecnością zaszczycił Prezydent Miasta Jeleniej Góry Marcin Zawiła częstując nas przepysznym tortem.

Wszechobecna była elegancja i dostojeństwo, ale taniec, śmiech i śpiew królował na parkiecie, a i przy stolikach radości było wiele.

„Wreszcie doczekaliśmy się czasów, że nie ma ludzi starych tylko są Seniorzy” – zdanie to wypowiedziane przez jedną z uczestniczek w czasie „Senioratów” idealnie odzwierciedlało nastrój bawiących się. Trio filharmoników dolnośląskich grało rewelacyjnie – prezentowane melodie przywoływały wspomnienia dawnych lat.

I choć nie było zawodowo spełniającego się wodzireja, wielu z potrzeby serca i radości ducha podejmowało inicjatywę wspólnej zabawy.

Nikt nie myślał o zmęczeniu, ale o północy rozeszliśmy się do domów wtapiając się w nocną ciszę otulającą śpiące miasto. Przecież nie mogliśmy obudzić młodych, którzy wypoczywali po trudach minionego tygodnia.

Drzemie w nas ogromny potencjał siły powiązany z doświadczeniem, a wykorzystanie go owocuje tak wspaniałym skutkiem i to w każdej dziedzinie.

„Żyj i nie patrz na wiek” – to dewiza Emerytów naszych czasów.

 

Tekst: Zofia Opacka

Foto: Jerzy Mandryk

Gala w Filharmonii kończy Senioralia 2014

2014-10-05 02:54

W sobotę (4.10.) w Filharmonii Dolnośląskiej odbyła się uroczysta Gala, która zakończyła tegoroczne Senioralia.

 

 

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym wykonawcom gratulujemy!

 

 

 

Foto: Jerzy Mandryk, Monika Chartmańska

Senioralia 2014 trwają!

2014-10-03 11:00

W Jeleniogórskim Centrum Kultury od godz. 13.00 trzeci dzień występowali uczestnicy III Przeglądu Zespołowej Twórczości Amatorskiej Seniorów.
Salę widowiskową zapełnili mieszkańcy Jeleniej Góry, którzy podziwiali kunszt prezentujących swój artystyczny dorobek włączając się jednocześnie do wspólnej zabawy. Gromkie brawa były nieodłączną częścią widowiska.

Jury w składzie: Dominika Łukasiewicz, Karolina Maczek-Rynkowska i Robert Wróblewski przyznało równorzędne nagrody, które ufundowali:
Poseł Ziemi Jeleniogórskiej Zofia Czernow, Prezydent Miasta Jeleniej Góry Marcin Zawiła, Przewodniczący PZERiI w Jeleniej Górze Stanisław Dziedzic, a otrzymały je zespoły:
"Hosadyna od Lubina" z Lubina jako najlepszy zespół ludowy, "Agat" z Jeleniej Góry jako najlepszy zespół wokalny i "Spoko x 3" z Kamiennej Góry jako najlepszy zespół wokalno-instrumentalny.


Nagrodzone też zostały: "Ale Babki" - za piękne stroje nagroda Przewodniczącej Zarządu Okręgowego PZERiI w Wałbrzychu Marii Anny Mirskiej; za szczególne walory artystyczne "Perfektum" z Jeleniej Góry nagroda Radnego Sejmiku Wojeówdztwa Dolnośląskiego Jerzego Pokoja, "Podgórzanie" z Kamienia - nagroda księdza Józefa Steca, "Sokolik" z Karpnik - nagroda Miejskiego Rzecznika Praw Konsumenta Jagody Reder-Sadowskiej, "Karkonosze" z Gruszkowa - nagroda Przewodniczącego PRERiI w Jeleniej Górze Stanisława Dziedzica.


Wyróżnienie szczególne - otwarcie Gali w Filharmonii Dolnośląskiej piosenką "Hej, bystra woda" - otrzymał chór Cantabile z Lubina.

 

Tekst: Zofia Opacka

Foto: Jerzy Mandryk, Monika Chartmańska

 

Senioralia 2014 w toku!

2014-10-02 12:00

Drugi dzień Senioraliów. Seniorzy skupili się w dwóch miejscach. W Jeleniogórskim Centrum Kultury rozpoczął się o godz. 13.00 następny dzień przesłuchań amatorskich zespołów Seniorów w ramach III Przeglądu.

 

Koncert prowadził Andrzej Marchowski, śpiewanym utworom przysłuchiwało się jury złożone z profesjonalistów Filharmonii Dolnośląskiej, stroną techniczną przedsięwzięcia zajmowali się: Jerzy Mandryk, Barbara Kozłowska, Zofia Antoszewska - członkowie Zarządu Związku, a nad przebiegiem całości czuwał Stanisław Dziedzic Przewodniczący jeleniogórskiego oddziału PZERiI.

Na Placu Ratuszowym o godz. 14.00 swój dorobek artystyczny prezentowały zespoły: "Kowarski Wrzos", "Karkonosze" z Gruszkowa, "Bolczowianie" z Janowic Wielkich, "Sokolik" z Karpnik i "Perfectum" z Jeleniej Góry. 

Koncert dla mieszkańców Jeleniej Góry prowadziła Zofia Opacka - członek Zarządu Związku.

Jutro 3.10.2014 r. zapraszamy do JCK od godz. 13.00 na trzeci dzień przesłuchań w ramach III Przeglądu Zespołowej Twórczości Amatorskiej Seniorów i ogłoszenie werdyktu jury.

 

Tekst: Zofia Opacka

Foto: Monika Chartmańska

Senioralia 2014 rozpoczęte!

2014-10-01 04:40

Wielobarwny korowód ruszył spod Kościoła Garnizonowego. Orkiestra Dęta Filharmonii Dolnośląskiej prowadziła barwną gromadę Seniorów. Na koniu jechał Przewodniczący PZERiI Stanisław Dziedzic, a w bryczce - Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła, Barbara Kozłowska i Danuta Roszykiewicz, najdłużej pracujące panie w Związku Emerytów, płk. Marek Gołębiowski Prezes Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Żołnierzy Radiotechników "Radar" i członek naszego Związku oraz mjr Kazimierz Kopaniarz Prezes Zarządu Rejonowego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego.

 

Na rynku Przewodniczący odebrał symboliczny klucz do miasta z rąk Prezydenta. Seniorzy rozbawieni i roześmiani, tańczący w rytm melodii granych przez zespół "Podgórzanie" z Kamienia gm. Mirsk przyrzekli, że będą dobrze się bawić, ale miasta nie zdewastują.

 

Trzy grupy zostały nagrodzone za wyróżniające się stroje: Seniorzy ze Szklarskiej Poręby, Seniorzy z KUTW i zespół "Akord" ze Świebidzic.

 

Na Placu Ratuszowym zaprezentowały się zespoły "Podgórzanie" z Kamienia, "Ale Babki" ze Świdnicy-Witoszowa, "Wrzos" z Lubawki i "Akord" ze Świebodzic. Na zakończenie zaśpiewał Adam Wolak "rzemieślnik z wyboru, artysta z przypadku". Koncert prowadziła Zofia Opacka, członek Zarządu PZERiI.

W JCK o godzinie 13.00 rozpoczął się III Przegląd Artystycznej Twórczości Ludowej.

 

Zapraszamy jutro 2.10.2014 r.

13.00 JCK - drugi dzień Przeglądu

14.00 Plac Ratuszowy - drugi dzień prezentacji zespołów.

 

Tekst: Zofia Opacka

Foto: Monika Chartmańska, Joanna Demkowicz

Już jutro Senioralia - zapraszamy!

2014-09-30 10:20

Już jutro o godz. 11.00 ulicami Jeleniej Góry przejdzie barwny korowód, a klucze od miasta zostaną przekazane Przewodniczącemu PZERiI Stanisławowi Dziedzicowi przez Marcina Zawiłę Prezydenta Jeleniej Góry. Potem rozpocznie się III Przegląd Zespołowej Twórczości Amatorskiej Seniorów.

Zapraszamy wszystkich seniorów na zbiórkę o godz. 10.30 przed Kościołem pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze, skąd wyruszy barwny korowód.

Po ciepłym poczęstunku Seniorzy będą się mogli udać do sali widowiskowej JCK, gdzie odbędzie się pierwszy dzień przesłuchań konkursowych w ramach III Przeglądu Zespołowej Twórczości Amatorskiej Seniorów.

 

Wszystkich Seniorów zapraszamy do wspólnej zabawy!

 

Tekst: Zofia Opacka

Foto: Monika Chartmańska

Senioralia 2014 - już w tym tygodniu!

2014-09-29 12:00

Mamy zaszczyt zaprosić Seniorów z rodzinami w środę 1 października do barwnego korowodu, który przejdzie ulicami Jeleniej Góry. Od tego dnia nasze miasto należeć będzie do nas! Z rąk Prezydenta Jeleniej Góry Marcina Zawiły klucze do miasta przejmie w imieniu Seniorów Przewodniczący PZERiI Stanisław Dziedzic.

 

Informujemy, że w dniach 1-3 października 2014 roku odbędzie się III Przegląd Zespołowej Twórczości Amatorskiej Seniorów w Sali Koncertowej JCK. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Na Placu Ratuszowym zaprezentuje się kilka zespołów, które zgłosiły się do Przeglądu.

Program tegorocznych Senioraliów jest przebogaty. Każdy Senior znajdzie coś dla siebie.

Zapraszamy!

 

Tekst: Zofia Opacka

Foto: Monika Chartmańska

Zapraszamy do wspierania naszej działalności. Darowizny przyjmujemy na konto:
Bank Spółdzielczy w Kamiennej Górze
Nr 72 8395 0001 5000 0946 2000 0001

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów
Oddział Rejonowy w Jeleniej Górze
58-500 Jelenia Góra, ul. Prusa 8