Koncert Wiosenny w Filharmonii Dolnośląskiej - 16 czerwca 2021

2021-06-18

Koncert Wiosenny
W Filharmonii Dolnośląskiej
16 czerwca 2021


W upalne środowe popołudnie jeleniogórska publiczność zgromadziła się w sali Filharmonii Dolnośląskiej, by wysłuchać Koncertu Wiosennego zorganizowanego przez Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów Zarząd Regionalny w Jeleniej Górze.
Zebranych powitał Przewodniczący Zarządu Stanisław Dziedzic w towarzystwie prowadzącej koncert Dominiki Łukasiewicz. Przewodniczący w swoim wystąpieniu nawiązał do obchodzonego zawsze w okresie wiosennym Dnia Inwalidy.
Pani Dominika z właściwym sobie wdziękiem i swadą wprowadziła publiczność w nastrój muzycznej uczty, odmieniając włoskie słowa canto, cantare, cantabile. I rzeczywiście było bardzo śpiewnie. Popisy wokalne rozpoczął duet „Libiamo” z opery „Traviata” G. Verdiego w wykonaniu Sylwii Gorajek (sopran) i Bartosza Nowaka (tenor). W dalszej części artyści zaprezentowali perełki włoskiej opery, dzieła muzyki polskiej, w tym filmowej, a także piękne pieśni ludowe z repertuaru zespołu „Mazowsze”. Pani Dominika zaś przeprowadziła nas wprawnie przez historię muzyki, nie szczędząc ciekawostek i anegdot.
Solistom towarzyszyła Barbara Sas, akompaniując na fortepianie, oraz zespół instrumentalistów Filharmonii Dolnośląskiej b. Wielką atrakcją wieczoru był połączony chór zespołów: „Agat”, „Ale Babki”, ”Karkonosze”, "Kwisowianie", „Wojcieszowianie”. Chór zaskoczył publiczność m.in. brawurowym wykonaniem słynnej pieśni „Va Pensjero” z opery „Nabucco” G. Verdiego w języku oryginału. Tę pieśń i pozostałe zaprezentowane utwory chór przygotował podczas Warsztatów Wokalnych „Senior z Pasją” prowadzonych przez Sylwię Gorajek, Bartosza Nowaka i Barbarę Sas, a zorganizowanych przez Jeleniogórski Zarząd Związku Emerytów.
To było niezapomniane, pełne emocji i artystycznych wrażeń gorące popołudnie. Gromkim owacjom nie było końca.

 

Zapraszamy do wspierania naszej działalności. Darowizny przyjmujemy na konto:
Bank Spółdzielczy w Kamiennej Górze
Nr 72 8395 0001 5000 0946 2000 0001

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów
Oddział Rejonowy w Jeleniej Górze
58-500 Jelenia Góra, ul. Prusa 8