Senioralia 2014 rozpoczęte!

2014-10-01

Wielobarwny korowód ruszył spod Kościoła Garnizonowego. Orkiestra Dęta Filharmonii Dolnośląskiej prowadziła barwną gromadę Seniorów. Na koniu jechał Przewodniczący PZERiI Stanisław Dziedzic, a w bryczce - Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła, Barbara Kozłowska i Danuta Roszykiewicz, najdłużej pracujące panie w Związku Emerytów, płk. Marek Gołębiowski Prezes Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Żołnierzy Radiotechników "Radar" i członek naszego Związku oraz mjr Kazimierz Kopaniarz Prezes Zarządu rRejonowego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego.

Na rynku Przewodniczący odebrał symboliczny klucz do miasta z rąk Prezydenta. Seniorzy rozbawieni i roześmiani, tańczący w rytm melodii granych przez zespół "Podgórzanie" z Kamienia gm. Mirsk przyrzekli, że będą dobrze się bawić, ale miasta nie zdewastują.

Trzy grupy zostały nagrodzone za wyróżniające się stroje: Seniorzy ze Szklarskiej Poręby, Seniorzy z KUTW i zespół "Akord" ze Świebidzic.

Na Placu Ratuszowym zaprezentowały się zespoły "Podgórzanie" z Kamienia, "Ale Babki" ze Świdnicy-Witoszowa, "Wrzos" z Lubawki i "Akord" ze Świebodzic. Na zakończenie zaśpiewał Adam Wolak "rzemieślnik z wyboru, artysta z przypadku". Koncert prowadziła Zofia Opacka, członek Zarządu PZERiI.

W JCK o godzinie 13.00 rozpoczął się III Przegląd Artystycznej Twórczości Ludowej.

 

Zapraszamy jutro 2.10.2014 r.

13.00 JCK - drugi dzień Przeglądu

14.00 Plac Ratuszowy - drugi dzień prezentacji zespołów.

 

 

Tekst: Zofia Opacka

Foto: Monika Chartmańska, Joanna Demkowicz

Zapraszamy do wspierania naszej działalności. Darowizny przyjmujemy na konto:
Bank Spółdzielczy w Kamiennej Górze
Nr 72 8395 0001 5000 0946 2000 0001

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów
Oddział Rejonowy w Jeleniej Górze
58-500 Jelenia Góra, ul. Prusa 8