Bal karnawałowy 2019 r. - relacja

2019-02-03 06:40

W pierwszą sobotę lutego 2019 r. Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów zaprosił wszystkich członków oraz zainteresowanych na Bal Karnawałowy do Hotelu Mercury.
W balu wzięło udział ponad 160 osób z różnych kół Związku.
Wszystkich przybyłych uroczyście powitali Prezes Zarządu Stanisław Dziedzic i kol. Ewa Przybyszewska życząc wspaniałej zabawy.
Do tańca grał, już tradycyjnie, zespół pod kierunkiem Marka Fliegiera wieloletniego dyrygenta Filharmonii Dolnośląskiej.
O jakości zabawy może zaświadczyć fakt, że gdy muzyka grała to stoły były puste a sala taneczna pełna. Doskonałą atmosferę podtrzymał specjalny występ akordeonowy przy stołach, któremu towarzyszyły chóralne śpiewy gości.
Wspaniała zabawa trwała zgodnie z zapowiedzią do godziny 23, a wielu chciałoby bawić się dłużej, więc umówili się na kolejny bal.

Koncert Noworoczny - 3 stycznia 2019 r. - relacja

2019-01-09 05:43

W dniu 3 stycznia 2019 r. w wypełnionej po brzegi sali Jeleniogórskiego Centrum Kultury odbył się koncert noworoczny, zorganizowany przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Zarząd Oddziału Rejonowego w Jeleniej Górze.
Koncertu wysłuchało około 300 osób – członków i sympatyków Związku oraz zaproszonych gości.


Uroczystość zaszczycili swą obecnością:

 • Pani Poseł na Sejm RP Zofia Czernow,
 • Przewodniczący Rady Miejskiej Jeleniej Góry Pan Wojciech Chadży,
 • Zastępca Prezydenta Miasta Jeleniej Góry Pan Janusz Łyczko
 • oraz przedstawiciele instytucji samorządowych i organizacji współpracujących.

W pięknym koncercie z tzw. muzyką wiedeńską wystąpili soliści Joanna Szabla i Adam Woźniak oraz Orkiestra Kameralna Filharmonii Dolnośląskiej „Klassik Modern” obchodząca 15-lecie działalności estradowej. Artyści występujący od lat na wielu scenach w kraju i zagranicą zaprezentowali popularne i cieszące się ogromnym aplauzem utwory, takie jak: ,,Nad pięknym modrym Dunajem” J. Straussa, „Weiner Blut”, „Odgłosy Wiosny” J.Straussa, ,,Gdybym był bogaty” z musicalu „Skrzypek na dachu” J.Bocka, „Przetańczyć całą noc” z musicalu „My Fair Lady”, duet wszechczasów ,,Usta milczą dusza śpiewa” F.Lehara oraz polki z „TrikTrak” na czele. Kierownikiem artystycznym orkiestry i jej dyrygentem jest Roman Samostrokov, wybitny wiolonczelista, kompozytor i aranżer.
Koncert z werwą i humorem prowadzili Dominika Łukasiewicz oraz Stanisław Dziedzic – prezes Zarządu Oddziału, który złożył wszystkim uczestnikom, a za ich pośrednictwem wszystkim członkom i sympatykom Związku, życzenia wielu pięknych, radosnych i pełnych uśmiechu dni w 2019 roku.

 

Po koncercie uczestnicy złożyli sobie nawzajem życzenia noworoczne przy tradycyjnej lampce szampana.

Wigilia 2018 - relacja

2019-01-03 12:12

Corocznym zwyczajem Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów
i Inwalidów w Jeleniej Górze zaprosił swoich członków i sympatyków na spotkanie opłatkowe
w karczmie urokliwie położonej u stóp Karkonoszy.

Choć padający na zewnątrz deszcz nie sprzyjał, udało się przywołać magiczną i niepowtarzalną atmosferę Świąt w pięknie udekorowanej sali, przy dźwiękach kolęd i tradycyjnych potrawach wigilijnych.

Gości powitał Prezes Zarządu Pan Stanisław Dziedzic i złożył serdeczne życzenia z okazji Świąt. Spotkanie zaszczycił swą obecnością Przewodniczący Rady Miejskiej Jeleniej Góry, Pan Wojciech Chadży, który przekazał zebranym życzenia świąteczne i noworoczne od Prezydenta Miasta Jeleniej Góry. Pozdrowienia od Posłanki na Sejm RP Zofii Czernow przekazała Pani Aleksandra Wochal, Dyrektor Biura. Obecni byli także radni Rady Miejskiej oraz Naczelnicy Wydziałów Urzędu Miasta.
Po oficjalnych wystąpieniach i części religijnej zebrani podzielili się opłatkiem. Życzeniom
i uściskom towarzyszyły w tle najpiękniejsze kolędy i pastorałki w wykonaniu zespołu ludowego „Sokoliki” z Karpnik.

Przy barszczu z uszkami, smażonym karpiu i innych specjałach wigilijnej kuchni goście miło spędzali czas na rozmowach, wspomnieniach i planach na następny rok. Chętnie też włączali się do wspólnego śpiewania kolęd.

Po ponad dwugodzinnej biesiadzie zabrali dobry świąteczny nastrój wzajemnej życzliwości do swoich domów.

Senioralia 2018 - sobota 13 października - Koncert

2018-10-13 12:00


W dniu 13 października 2018 r. o godz. 13 w sali Filharmonii Dolnośląskiej odbyła się uroczysta akademia z okazji „Międzynarodowego Dnia Seniora”. Organizatorem koncertu był Zarząd Odziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.
Impreza stanowiła jednocześnie podsumowanie tegorocznych "Senioraliów" oraz VII Dolnośląskiego Przeglądu Zespołowej Twórczości Amatorskiej Seniorów. Goścmi koncertu byli parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych i wspólpracujących organizacji społecznych.
W części oficjalnej laureaci Przeglądu otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów:

 • zdobywcy dwóch równorzędnych I miejsc: "Smolniczanie" ze Smolnika koło Leśnej i "Karkonosze" z Gruszkowa – od Pani Poseł na Sejm RP Zofii Czernow,
 • za II miejsce "Kwisowianie" z Giebułtowa
 • i za III miejsce "Hosadyna od Lubina" – od Prezydenta Miasta Jeleniej Góry,
 • za wyróżnienie Zespół "Spoko, spoko" – od Prezesa Zarządu Związku.

Nagrodę specjalną od jurorki Dominiki Łukasiewicz i od Prezesa Zarządu Związku otrzymał najmłodszy instrumentalista z zespołu "Jarzębina" z Kobierzyc Janek Bykowski.


Szczególnie miłym akcentem było przyznanie odznaczeń wieloletnim zasłużonym działaczom Związku:

 • Panu Stanisławowi Dziedzicowi – Prezesowi Zarządu Związku od Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Policji w Jeleniej Górze
 • oraz Danucie Roszykiewicz – Przewodniczącej Komisji Rewizyjnej od Zarządu Głównego PZERiI.

 

W koncercie wystąpili laureaci tegorocznego Muzycznego Ogrodu Liczyrzepy – młodzi artyści z Rosji i Polski. Wykonali najbardziej znane arie operowe i operetkowe, a także wiele utworów z lżejszego repertuaru musiacalowego
i muzyki rozrywkowej. W wykonaniu niektórych utworów artystom towarzyszyła publiczność.
Uczestnicy "Senioraliów" mieli w tym roku niepowtarzalną okazję wysłuchać różnych gatunków muzyki.

Tegorocznym obchodom patronowali:

 • Zofia Czernow – Poseł na Sejm RP
 • Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego
 • Marcin Zawiła – Prezydent Miasta Jeleniej Góry.

Wsparcia finansowego udzielili:
Miasto Jelenia Góra, Urząd Marszałkowski Województwa Dolnoślaskiego, Tauron Dystrybucja S.A. w Krakowie, Przedsiębiorstwo SIMET S.A. w Jeleniej Górze.

Senioralia 2018 - niedziela 7 października

2018-10-07 12:00

W niedzielę 7 października 2018 r. w ramach jeleniogórskich Senioralii kontynuowano występy VII Dolnośląskiego Przeglądu Amatorskiej Twórczości Seniorów - 2018 r.

Senioralia 2018 - sobota 6 października

2018-10-06 12:00

W sobotę 6 października 2018 roku Korowodem Seniorów rozpoczęły się tegoroczne jeleniogórskie Senioralia zorganizowane przez Oddział Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Barwny Korowód przemaszerował z placu koło kościoła pw. Podwyższenia Krzyża św. ulicami 1 Maja oraz Marii Konopnickiej na Plac Ratuszowy. Prezudent Jeleniej Góry Marcin Zawiła przekazał Seniorom symboliczny klucz do miasta. Rozpoczęły się Senioralia 2018.

 

Integracja osób niepełnosprawnych - wystawa (2018r.)

2018-10-04 12:00

W dniach od 1 do 4 października 2018 roku w hallu wystawienniczym Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze została zorganizowana wystawa prac seniorów i osób niepełnosprawnych w ramach projektu „INTEGRACJA – Integracja osób niepełnosprawnych”. Miejsce na ekspozycję prac uzyskaliśmy dzięki uprzejmości kierownictwa Książnicy Karkonoskiej. Wystawa była dostępna dla wszystkich korzystających z Książnicy w godzinach od 9 do 18.
Autorami prac, które zostały pokazane na wystawie INTEGRACJA w Książnicy Karkonoskiej są:

 • - seniorzy z Koła Emerytów i Rencistów ze Staniszowa – Krystyna Krawczyk, Irena Sobczyk, Stanisława Sochacka, Jadwiga Sobańska oraz Danuta Misztak – szefowa Koła;
 • - osoby niepełnosprawne z powiatu jeleniogórskiego, uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kowarach przy Polskim Towarzystwie Walki z Kalectwem Oddział Jelenia Góra - autorzy prac biorą udział w zajęciach prowadzonych w ramach rehabilitwystawa prac seniorów i osób niepełnosprawnychacji społeczno - zawodowej osób niepełnosprawnych w pracowniach tematycznych WTZ Kowary:

- plastycznej,
- rękodzielniczo - florystycznej,
- krawieckiej,
- tkacko - dziewiarskiej
- komputerowej.

Senioralia 2018 - przypomnienie harmonogramu

2018-10-02 12:22

SENIORALIA 2018

Harmonogram

06.10.2018 r.

Godz 10:30 Zbiórka na placu przy Kościele Garnizonowym
Godz 11:00 - 12:00 Przemarsz korowodu na Plac Ratuszowy

Plac Ratuszowy

Godz 12:00 Przekazanie kluczy do miasta
Godz 12:30 Wydanie „specjału seniora”
Godz 10:30 do 16:00 -Występy zespołów

Sala JCK ul. Bankowa /dawny Kwadrat/

Godz 13:00 Przesłuchania zespołów w ramach
VII Dolnośląskiego Przeglądu Amatorskiej Twórczości Seniorów

07.10.2018 r.

Godz 11:00 – 14:00 Występy zespołów na pl. Ratuszowym

Godz 13:00 - Sala JCK przesłuchania zespołóww ramach
VII Dolnośląskiego Przeglądu Amatorskiej Twórczości Seniorów

30 min po występie ostatniego zespołu - ogłoszenie wyników Przeglądu

13.10.2018 r.

Sala Filharmonii

Godz 14:00 Akademia z okazji „Międzynarodowego Dnia Seniora”, Koncert

14.10.2018 r.

godz 17:00 BAL SENIORA Hotel "Mercure"

X Zjazd Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów - 2018

2018-09-06 12:00

W dniu 4 września 2018 roku w Sali konferencyjnej Książnicy Karkonoskiej odbył się X Zjazd Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Zjazd w którym wzięło udział 40 delegatów spośród 44 wybranych na zebraniach Kół oraz zaproszeni goście rozpoczął koncert zespołu Finezja, trzech młodych muzyków (2 akordeonistów i perkusista). Zespół wykonał zestaw utworów bardziej i mniej znanych w oryginalnej aranżacji, czym zyskał aplauz słuchaczy.


Zjazd otworzył Stanisław Dziedzic witając gości – kierownictwo Zarządu Okręgu PZERiI z Wałbrzycha – przewodniczącą Annę Marię Mirską, przew. Komisji Rewizyjnej ZO Mieczysława Bąka oraz przew. Komisji Socjalno-Bytowej Józefa Świątka. Stanisław Dziedzic zaproponował na przewodniczącego Zjazdu panią Janinę Radomską z Mysłakowic. Zjazd jednomyślnie powierzył prowadzenie obrad zgłoszonej kandydatce. Protokolantem Zjazdu został Jerzy Mandryk – sekretarz ustępujacego Zarządu ZR.
W kolejnych punktach obrad wybrano Komisję Mandatową, która stwiedziła prawomocność obrad, Komisję Porozumiewawczą oraz Komisję Wnioskową.


Sprawozdanie Zarządu za okres kadencji przedstawił Stanisław Dziedzic, a sprawozdanie Komisji Rewizyjnej – Danuta Roszykiewicz, która złożyła również wniosek o udzielenie absolutorium członkom Zarządu. Przew. Zarządu Okręgu A.M.Mirska wysoko oceniła pracę Zarządu, podziękowała za współpracę przekazując słodki upominek – kosz słodyczy. Przew Kom.Rewizyjnej ZO również pogratulował wyników pracy Oddziału Rejonowego. Zabierający głos w dyskusji nad sprawozdaniem delegaci również pozytywnie ocenili pracę Zarządu.


Delegaci jednogłośnie podjęli uchwałę o udzieleniu absolutorium Zarządowi.


W kolejnym punkcie przeprowadzono wybory Zarządu na kolejną kadencję, który zgodnie z podjętą wcześniej uchwałą liczyć będzie 20 członków, w tym 8 przewodnicących kół terenowych oraz 12 zgłoszonych z Sali. Stanisław Dziedzic zarekomendował 9 kandydatów a z Sali zgłoszono 3 kandydatów. Delegaci w głosowaniu jawnym wybrali nowy Zarząd na kolejną kadencję.
Nastepnie przeprowadzono wybór Komisji Rewizyjnej w 3-osobowym składzie.
W trakcie krótkiej przerwy Zarząd dokonał wyboru przewodniczącego – jednomyślnie wybierając Stanisława Dziedzica.
W kolejnym punkcie Zjazd wybrał delegatów na Zjazd Okręgowy. Na podstawie liczebności członków Odziału Rejonowego ustalono, że Rejon będzie reprezentowany przez 7 delegatów (1 na 300 członków) w tym nowowybranego przewodniczącego. Zjazd miał dokonać wyboru 6 delegatów, a z Sali zgłoszono 7 kandydatów spośród których w głosowaniu jawnym wybrano 6 delegatów.


Podjęcie uchwały dot. zgłoszonych w dyskusji wniosków było ostatnim punktem porządku obrad i przewodnicząca zakończyła Zjazd dziękując delegatom i gościom za udział a nowowybranym władzom Rejonowego Oddziału PZERiI sukcesów w działalności na rzecz całego środowiska.

Rajd autokarowo-pieszy - 21 maja 2018 r. - relacja

2018-05-25 12:11


W dniu 21 maja 2018 r. członkowie i sympatycy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Oddziału Rejonowego w Jeleniej Górze uczestniczyli w rajdzie autokarowo-pieszym. Trasa prowadziła z Pilchowic przez Siedlęcin, Perłę Zachodu i Wzgórze Krzywoustego do centrum Jeleniej Góry. W Pilchowicach obejrzeliśmy zaporę, a część grupy – także wnętrze elektrowni wodnej. Następnie zwiedziliśmy Wieżę Książęcą w Siedlęcinie, słynącą z unikatowych fresków o tematyce rycerskiej. Po spacerze na Perłę Zachodu przyszedł czas na poczęstunek dla pokrzepienia sił.
W dalszej części wycieczki obejrzeliśmy elektrownie wodne Bobrowice I i II oraz zabytkowy wiadukt kolejowy i znane źródełko, z którego wód korzysta wielu mieszkańców miasta. Finał nastąpił na Wzgórzu Krzywoustego przy wieży widokowej zwanej Grzybkiem.
Na całej trasie wycieczki przewodnik opowiadał o zwiedzanych obiektach i terenach oraz ciekawostkach przyrodniczych np. gnejsach i marmitach. Na zakończenie chętni mogli sprawdzić nowo nabyte wiadomości w trakcie konkursu, którego zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody. Przewodnik był wręcz zaskoczony wysokim poziomem wiedzy uczestników quizu.
Pogoda dopisała, humory również, a ponad 5 godzin ruchu na świeżym powietrzu z pewnością dobrze przysłuży się kondycji „rajdowiczów”.

Zapraszamy do wspierania naszej działalności. Darowizny przyjmujemy na konto:
Bank Spółdzielczy w Kamiennej Górze
Nr 72 8395 0001 5000 0946 2000 0001

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów
Oddział Rejonowy w Jeleniej Górze
58-500 Jelenia Góra, ul. Prusa 8