Gala w Filharmonii kończy Senioralia 2014

2014-10-05 02:54

W sobotę (4.10.) w Filharmonii Dolnośląskiej odbyła się uroczysta Gala, która zakończyła tegoroczne Senioralia.

 

 

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym wykonawcom gratulujemy!

 

 

 

Foto: Jerzy Mandryk, Monika Chartmańska

Senioralia 2014 trwają!

2014-10-03 11:00

W Jeleniogórskim Centrum Kultury od godz. 13.00 trzeci dzień występowali uczestnicy III Przeglądu Zespołowej Twórczości Amatorskiej Seniorów.
Salę widowiskową zapełnili mieszkańcy Jeleniej Góry, którzy podziwiali kunszt prezentujących swój artystyczny dorobek włączając się jednocześnie do wspólnej zabawy. Gromkie brawa były nieodłączną częścią widowiska.

Jury w składzie: Dominika Łukasiewicz, Karolina Maczek-Rynkowska i Robert Wróblewski przyznało równorzędne nagrody, które ufundowali:
Poseł Ziemi Jeleniogórskiej Zofia Czernow, Prezydent Miasta Jeleniej Góry Marcin Zawiła, Przewodniczący PZERiI w Jeleniej Górze Stanisław Dziedzic, a otrzymały je zespoły:
"Hosadyna od Lubina" z Lubina jako najlepszy zespół ludowy, "Agat" z Jeleniej Góry jako najlepszy zespół wokalny i "Spoko x 3" z Kamiennej Góry jako najlepszy zespół wokalno-instrumentalny.


Nagrodzone też zostały: "Ale Babki" - za piękne stroje nagroda Przewodniczącej Zarządu Okręgowego PZERiI w Wałbrzychu Marii Anny Mirskiej; za szczególne walory artystyczne "Perfektum" z Jeleniej Góry nagroda Radnego Sejmiku Wojeówdztwa Dolnośląskiego Jerzego Pokoja, "Podgórzanie" z Kamienia - nagroda księdza Józefa Steca, "Sokolik" z Karpnik - nagroda Miejskiego Rzecznika Praw Konsumenta Jagody Reder-Sadowskiej, "Karkonosze" z Gruszkowa - nagroda Przewodniczącego PRERiI w Jeleniej Górze Stanisława Dziedzica.


Wyróżnienie szczególne - otwarcie Gali w Filharmonii Dolnośląskiej piosenką "Hej, bystra woda" - otrzymał chór Cantabile z Lubina.

 

Tekst: Zofia Opacka

Foto: Jerzy Mandryk, Monika Chartmańska

 

Senioralia 2014 w toku!

2014-10-02 12:00

Drugi dzień Senioraliów. Seniorzy skupili się w dwóch miejscach. W Jeleniogórskim Centrum Kultury rozpoczął się o godz. 13.00 następny dzień przesłuchań amatorskich zespołów Seniorów w ramach III Przeglądu.

 

Koncert prowadził Andrzej Marchowski, śpiewanym utworom przysłuchiwało się jury złożone z profesjonalistów Filharmonii Dolnośląskiej, stroną techniczną przedsięwzięcia zajmowali się: Jerzy Mandryk, Barbara Kozłowska, Zofia Antoszewska - członkowie Zarządu Związku, a nad przebiegiem całości czuwał Stanisław Dziedzic Przewodniczący jeleniogórskiego oddziału PZERiI.

Na Placu Ratuszowym o godz. 14.00 swój dorobek artystyczny prezentowały zespoły: "Kowarski Wrzos", "Karkonosze" z Gruszkowa, "Bolczowianie" z Janowic Wielkich, "Sokolik" z Karpnik i "Perfectum" z Jeleniej Góry. 

Koncert dla mieszkańców Jeleniej Góry prowadziła Zofia Opacka - członek Zarządu Związku.

Jutro 3.10.2014 r. zapraszamy do JCK od godz. 13.00 na trzeci dzień przesłuchań w ramach III Przeglądu Zespołowej Twórczości Amatorskiej Seniorów i ogłoszenie werdyktu jury.

 

Tekst: Zofia Opacka

Foto: Monika Chartmańska

Senioralia 2014 rozpoczęte!

2014-10-01 04:40

Wielobarwny korowód ruszył spod Kościoła Garnizonowego. Orkiestra Dęta Filharmonii Dolnośląskiej prowadziła barwną gromadę Seniorów. Na koniu jechał Przewodniczący PZERiI Stanisław Dziedzic, a w bryczce - Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła, Barbara Kozłowska i Danuta Roszykiewicz, najdłużej pracujące panie w Związku Emerytów, płk. Marek Gołębiowski Prezes Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Żołnierzy Radiotechników "Radar" i członek naszego Związku oraz mjr Kazimierz Kopaniarz Prezes Zarządu Rejonowego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego.

 

Na rynku Przewodniczący odebrał symboliczny klucz do miasta z rąk Prezydenta. Seniorzy rozbawieni i roześmiani, tańczący w rytm melodii granych przez zespół "Podgórzanie" z Kamienia gm. Mirsk przyrzekli, że będą dobrze się bawić, ale miasta nie zdewastują.

 

Trzy grupy zostały nagrodzone za wyróżniające się stroje: Seniorzy ze Szklarskiej Poręby, Seniorzy z KUTW i zespół "Akord" ze Świebidzic.

 

Na Placu Ratuszowym zaprezentowały się zespoły "Podgórzanie" z Kamienia, "Ale Babki" ze Świdnicy-Witoszowa, "Wrzos" z Lubawki i "Akord" ze Świebodzic. Na zakończenie zaśpiewał Adam Wolak "rzemieślnik z wyboru, artysta z przypadku". Koncert prowadziła Zofia Opacka, członek Zarządu PZERiI.

W JCK o godzinie 13.00 rozpoczął się III Przegląd Artystycznej Twórczości Ludowej.

 

Zapraszamy jutro 2.10.2014 r.

13.00 JCK - drugi dzień Przeglądu

14.00 Plac Ratuszowy - drugi dzień prezentacji zespołów.

 

Tekst: Zofia Opacka

Foto: Monika Chartmańska, Joanna Demkowicz

Już jutro Senioralia - zapraszamy!

2014-09-30 10:20

Już jutro o godz. 11.00 ulicami Jeleniej Góry przejdzie barwny korowód, a klucze od miasta zostaną przekazane Przewodniczącemu PZERiI Stanisławowi Dziedzicowi przez Marcina Zawiłę Prezydenta Jeleniej Góry. Potem rozpocznie się III Przegląd Zespołowej Twórczości Amatorskiej Seniorów.

Zapraszamy wszystkich seniorów na zbiórkę o godz. 10.30 przed Kościołem pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze, skąd wyruszy barwny korowód.

Po ciepłym poczęstunku Seniorzy będą się mogli udać do sali widowiskowej JCK, gdzie odbędzie się pierwszy dzień przesłuchań konkursowych w ramach III Przeglądu Zespołowej Twórczości Amatorskiej Seniorów.

 

Wszystkich Seniorów zapraszamy do wspólnej zabawy!

 

Tekst: Zofia Opacka

Foto: Monika Chartmańska

Senioralia 2014 - już w tym tygodniu!

2014-09-29 12:00

Mamy zaszczyt zaprosić Seniorów z rodzinami w środę 1 października do barwnego korowodu, który przejdzie ulicami Jeleniej Góry. Od tego dnia nasze miasto należeć będzie do nas! Z rąk Prezydenta Jeleniej Góry Marcina Zawiły klucze do miasta przejmie w imieniu Seniorów Przewodniczący PZERiI Stanisław Dziedzic.

 

Informujemy, że w dniach 1-3 października 2014 roku odbędzie się III Przegląd Zespołowej Twórczości Amatorskiej Seniorów w Sali Koncertowej JCK. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Na Placu Ratuszowym zaprezentuje się kilka zespołów, które zgłosiły się do Przeglądu.

Program tegorocznych Senioraliów jest przebogaty. Każdy Senior znajdzie coś dla siebie.

Zapraszamy!

 

Tekst: Zofia Opacka

Foto: Monika Chartmańska

Seniorzy na wczasach 23.08.-07.09.2014 roku

2014-09-12 12:00

Pogorzelica, Rewal, Niechorze - słońce, plaża, morze i My - rozbawieni, uśmiechnięci, opaleni, w sile dojrzałego wieku, Seniorzy z Jeleniej Góry.

"Gwiazdy Pogodnej Jesieni". Opiekun turnusu - Zofia Opacka.

 

 

Foto: Monika Chartmańska, Danuta Młynarczyk

Senioralia 2014 - mamy już program

2014-09-02 11:45

Zarząd Oddziału Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Jeleniej Górze już dziś zaprasza na obchody Światowego Dnia Seniora i III Przegląd Zespołowej Twórczości Amatorskiej Seniorów, w dniach 1-4 października 2014.

 

Przedstawiamy szczegółowy program wydarzeń:

 

1 października 2014 r.

godz. 10.30            Zbiórka przed Kościołem pw. Podwyższenia Krzyża Świętego (Garnizonowy) w Jeleniej Górze, ul. 1 Maja

                             Koncert zespołów artystycznych na Placu Ratuszowym

godz. 11.00            Korowód ulicami miasta, przejęcie kluczy do miasta od Prezydenta Marcina Zawiły

godz. 11.30-12.30   Ciepły poczęstunek dla uczestników korowodu

godz. 13.00            JCK - Klub Kwadrat - pierwszy dzień przesłuchań w ramach Przeglądu Zespołowej Twórczości Amatorskiej Seniorów (wstęp wolny)

 

 

2 października 2014 r.

godz. 13.00            JCK - Klub Kwadrat - drugi dzień przesłuchań w ramach Przeglądu Zespołowej Twórczości Amatorskiej Seniorów (wstęp wolny)

godz. 13.00            Koncert zespołów artystycznych na Placu Ratuszowym

 

3 października 2014 r.

godz. 13.00            JCK - Klub Kwadrat - drugi dzień przesłuchań w ramach Przeglądu Zespołowej Twórczości Amatorskiej Seniorów (wstęp wolny)

godz. 13.00            Koncert zespołów artystycznych na Placu Ratuszowym

 

4 października 2014 r.

godz. 14.00           Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze - uroczysta akademia z okazji Światowego Dnia Seniora:

                            - prezentacja laureatów III Przeglądu Zespołowej Twórczości Amatorskiej Seniorów

                            - koncert muzyki dla wszystkich (wejściówki do nabycia w siedzibie Zarządu)

 

ZAPRASZAMY!

 

Prezentujemy fotografie z II edycji "Senioraliów" 2013 r.

 

 

Foto: Jerzy Mandryk

 

 

Prezydent Zawiła zaprosił Seniorów

2014-08-14 10:54

Muzykę, śpiew i śmiech niosło echo po korytarzach i piętrach Ratusza. Zatrudnieni pracownicy wychodzili z pomieszczeń biurowych. Tak głośno w tym szacownym Urzędzie dawno nie było. To grupa Seniorów zrzeszonych w  Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z członkami Zarządu i Przewodniczącym Stanisławem Dziedzicem przybyła 8 sierpnia 2014r. na zaproszenie Prezydenta Miasta Jeleniej Góry Marcina Zawiły.

 

W sali konferencyjnej, w przyjaznej atmosferze, przy filiżance smacznej kawy i herbaty, toczyły się rozmowy na temat rozwoju miasta oraz wykorzystania potencjału energii i wiedzy, jaki w nas drzemie.


Spotkanie z Prezydentem Marcinem Zawiłą uświadomiło nam, że nie jesteśmy postrzegani jako tylko słuchacze prezentujący bierny styl życia i odbiorcy usług, ale jako kreatorzy działań mający wpływ na życie publiczne.


W podziękowaniu za dotychczasową, wspaniale układającą się współpracę, zaśpiewaliśmy Prezydentowi Marcinowi Zawile "Sto lat".

 

Tekst: Zofia Opacka

Foto: Jerzy Mandryk

Złożyliśmy kwiaty na grobie bohatera

2014-08-12 09:22

W środę 6 sierpnia na Cmentarzu w Sobieszowie przedstawiciele naszego Związku wzięli udział w uroczystości upamiętnienia setnej rocznicy wymarszu Pierwszej Kampanii Kadrowej. Równo sto lat temu z krakowskich Oleandrów wyruszyły w kierunku Warszawy wojska pod dowództwem Józefa Piłsudskiego. Jednym ze 168. żołnierzy Piłsudskiego był Józef Głowacz, który spoczywa na cmentarzu w Sobieszowie.

 

Eugeniusz Józef Głowacz (ps. Ostaszewski Zenobi), urodził się 6.02.1890 roku na Wołyniu, a zmarł 7.07.1950roku w Sobieszowie. Był żołnierzem Pierwszej Kompanii Kadrowej Legionów, Żołnierzem Armii Krajowej, podpułkownikiem Wojska Polskiego. Odznaczony był Krzyżem Walecznych, Krzyżem Niepodległości i Srebrnym Krzyżem Zasługi.

 

Przy jego grobie zebrali się przedstawiciele wojska, organizacji kombatanckich i senioralnych, jeleniogórskiego magistratu, a także posłowie i senatorowie.

W imieniu Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, kwiaty złożyli: przewodniczący Związku, Stanisław Dziedzic oraz reprezentująca Zarząd Rejonowy Związku, Zofia Opacka.

 

Tekst: Zofia Opacka

Foto: Monika Chartmańska

Zapraszamy do wspierania naszej działalności. Darowizny przyjmujemy na konto:
Bank Spółdzielczy w Kamiennej Górze
Nr 72 8395 0001 5000 0946 2000 0001

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów
Oddział Rejonowy w Jeleniej Górze
58-500 Jelenia Góra, ul. Prusa 8